Тема: «Двійкове
кодування. Самостійна робота»
Навчальна мета: Познайомити учнів з двійкового кодування
повідомлень та навчити кодувати числа.
Розвивальна мета: Розвити логічне мислення,
математичні здібності
Виховна мета: Розвити в учнях інформаційну
культуру, виховати посидючість
Тип уроку: Урок застосування знань
I.
Організаційний момент
II.
Етап орієнтації
III.
Етап проектування
IV.
Етап навчальної діяльності
V.
Робота за ПК
VI.
Контрольно-оцінювальний етап
VII.
Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний момент
Доброго ранку, діти!
Черговий, хто сьогодні
відсутній в класі?
Сьогодні ми з вами
розглянемо тему: «Двійкове кодування .
Самостійна робота».
ІІ. Етап орієнтації
Щоб добре
розуміти мову комп’ютера потрібно навчитися обчислювати як це робить сам
комп’ютер. Сьогодні ми з вами займемося двійковим кодуванням повідомлень
числового характеру та напишемо невелику самостійну роботу.
ІІІ. Етап проектування
План уроку
- Двійкове кодування
- Самостійна робота
- Домашнє завдання
IV. Етап
навчальної діяльності
Двійкове кодування
Кодування — процес перетворення символів одного
алфавіту на символи іншого.
Код—результат кодування.
Двійкові коди —
спосіб подання інформації за допомогою двох символів — 0 і 1.
Ми з Вами навчимося переводити числа з
десяткової системи числення до двійкової і навпаки.
n
|
20
|
21
|
22
|
23
|
24
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
210
|
2 n
|
1
|
2
|
4
|
8
|
16
|
32
|
64
|
128
|
256
|
512
|
1024
|
(записати)
Переклад з десяткової системи числення в двійкову.
Для запису числа у двійковій системі використовується представлення цього числа за допомогою
степенів числа 2.
Наприклад,
число 45.
Виділимо цілу степінь числа
2, тобто найближчу степінь до поданого
числа, в даному випадку це число 32=25, а далі записуємо:
45=32+8+4+1=1*25+0*24+1*23+1*22+0*21+1* 20=1011012.
Переклад з двійкової системи числення в десяткову.
Для запису числа у десяткову систему використовується представлення цього числа за допомогою
степенів числа 10.
Наприклад, число 11012:
1101=в числі 4
цифри, тому 4-1=3 , тому перший доданок дорівнює 1*23 , наступний 1*22 , потім 1*21 .
Тобто, 11012 = 1*23 +1*22 +0*21+1*20=8+4+0+1=13.
В процесі
вивчення інформатики треба не тільки навчитися працювати на комп'ютері, але і
уміти цілеспрямовано його використовувати для пізнання і творення навколишнього
нас світу.
ВПРАВИ
Перекласти з десяткової
системи числення в двійкову: 25, 14, 17, 23, 31, 26, 35.
Перекласти з двійкової системи числення в десяткову: 1001102,
1100110102, 101011010102, 11001100102.
V. Робота
за ПК
VI. Контрольно-оцінювальний етап
Самостійна робота
Додаток 1
1. в 4. г
Ключ до
тесту 2. б 5. а
3. б 6.
а
VII. Домашнє
завдання
1. § 1-2 повт.
2. пит..
2-7 с. 14, пит..1-5 с.23-24
3. Перекласти
з десяткової системи числення в двійкову число 133,
а з двійкової системи числення в десяткову число 110001.
4.
Вивчити терміни
ТЕСТ на перевірку знань
з теми «Інформація. Інформаційні процеси»
Оберіть правильну відповідь(3 бали,
1 правильна відповідь = 0,5 бали)
1. Інформацію, що не залежить від особистої думки чи судження, можна
назвати:
а)
достовірною;
б) актуальною;
в) об'єктивною;
г) корисною;
д) зрозумілою.
2. Інформацію, що відбиває правдиве положення справ, називають:
а) зрозумілою;
б) достовірною;
в) об'єктивною;
г) повною;
д) корисною.
3. Інформацію, істотну і важливу в даний момент, називають:
а) корисною;
б) актуальною;
в) достовірною;
г) об'єктивною;
д) повною.
4. Інформацію, за допомогою якої можна вирішити
поставлену задачу, називають:
а) зрозумілою;
б) актуальною;
в) достовірною;
г) корисною;
д) повною.
5. Байт – це:
а) це вісім підряд записаних бітів;
б)
найменша одиниця вимірювання інформації;
в) одна
комірка пам'яті;
г)
результат кодування;
д) місце
для зберігання інформації.
6. 1 Тбайт –
це:
а) 1024 Гбайти;
б) 1024 Мбайти;
в) 1024 байти;
г) 1024 біти;
д) 8 біт.
Продовжить визначення (3 бали, 1 правильна відповідь = 1 бал)
7. Система числення – це …
8. Властивості інформації - …
9. Інформаційні процеси - …
Практичне завдання (4 бали, 1 правильна відповідь = 2 бали)
10.
Перекласти з десяткової системи числення в двійкову: 148,
120.
11.
Перекласти з двійкової системи числення в десяткову: 111101102,
1101101002
Індивідуальне опитування (2 бали)
12. У вчителя
береться додаткове питання і відповідь дається розгорнута усно.
Немає коментарів:
Дописати коментар